Gebze Ticaret Odası, Macaristan Konsolosluğu arasında vize protokolüne ilişkin imza töreni düzenlendi.

Gebze Ticaret Odası Meclis Salonu’nda düzenlenen imza töreni saat 15.00’da kokteyl ile başladı.

Programa Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Yönetim kurulu üyeleri, Divan Heyeti, Disiplin Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve bölgemizin önde gelen sanayici ve işadamları katıldı. Diğer yandan programın ana konukları ise Macaristan Ankara Büyükelçisi Jano Hovari, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss ve Macaristan Kocaeli Fahri Konsolosu Alparslan Kaya idi.

Türkiye ile Macaristan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek adına düzenlenen programda Gebze Ticaret Odası üyelerine Macaristan Büyükelçiliği tarafından Schengen Vizesi verilmesi ile ilgili vize protokolü imzalandı. Ayrıca Schengen Vizesi ve vize başvuru koşulları hakkında da bilgi aktarımı gerçekleşti.

Gebze Ticaret Odası ve Macaristan Konsolosluğu arasında imzalan protokol kapsamında, Macaristan firmaları ile ortak ticari ve sınai işbirliği geliştirmek, yatırımlara imza atmak isteyen Odamız üyesi iş adamları için Schengen vize alımı daha da kolaylaşacak. Gebze Ticaret Odası’ndan alınan referans mektubu sayesinde uzun süreli ve çok girişli ticari vize alınabilinecek.

Comments are closed.